AK PARTİDE OLAN AKP’LİLER…

2-5-2012-23-142515.jpg

Şöyle bakıyorumda Ak Parti içerisinde iki farklı insan yapısı var.

Bunlardan birincisi;

Ak Partili olup, Ak Parti dışındaki bir başka partide politika yapamayanlar, yapması imkansız olanlar gurubu.

Bunlar, inanç ve politik anlayışları nedeniyle bir başka partide politika yapması imkansız olanlar veya öyle görenlerdir.

Parti içerisinde ne kadar horlansalar da, ne kadar dışlansalar da bir başka partiye geçiş yapamazlar.

Oylarını bir başka partiye veremezler. Vermeyi veya bir başka partide politika yapmayı ihanet addederler.

En fazla yapabildikleri şey küsüp köşelerine çekilmek olur. Yine seçim zamanı sandığa gidip kendilerini horlayan, dışlayan, yüz vermeyen, yok sayan partisine oyunu verir, evine döner.

Ak Parti’de bu durumu bildiğinden bu kesimin oylarını çantada keklik sayar, kemikleşmiş bu oyun hiçbir tarafa gitmeyeceğini bildiğinden bunlara mesai bile harcamaz.

İkinci gurup ise;

Kendilerini bulunmaz hint kumaşı görenlerdir.

Partinin ve iktidarın nimetlerinden sonuna kadar faydalanmayı becerirler.

Parti iktidar olduğu süreç içerisinde onlardan daha hızlı, onlardan daha taraftar, onlardan daha öfkeli partili bulmak imkansızdır.

Kendilerini partinin vazgeçilmezi görürler makam ve mevki verildiği sürece.

Ancak her partide politika yapmaya elverişlidirler.

Bir tık daha fazla bir başka partide menfaat görseler hemen o partiye hiç geçmişleri yokmuş gibi kapak atmayı bilirler.

Ellerinden kendilerine verilmiş makam ve mevkiler alındığında mensubu oldukları partiden daha kötüsü yoktur.

Kendisi gibi bir değeri(!) partisinin kaybetmesinin hıncıyla önce dedikodu düzeyinde başlar, bir başka partiye kapağı attığında ise aslında kendisinin kerhen Ak Parti’de olduğunu ima ederek yeni partisinin faziletlerini saymakla bitiremez.

Bunlar Ak Partide de hep el üstünde tutulur. Aksi takdirde vereceği zarar bilindiğinden gönülleri hoş edilmeye çalışılır.

Başkanlıklar, milletvekillikleri, meclis üyelikleri genellikle bunların doğal hakkıdır.

Ben bunlara Ak Partinin AKP’lileri diyorum.

Ak Parti içerisindeyken Partinin ismi Ak Partidir, ancak bir şekilde başka partiye transfer olduklarında hemen AKP’ye dönüşebilir.

Tabii ki ben bunları Ak Parti için söylerken inanıyorum ki diğer partilerin de pek farkı yoktur.

Aklıma gelmişken sorayım ANAP’ın, Doğruyol’un anlı şanlı politikacıları şimdilerde nerededirler acaba? 10*05*2018

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı