ÜLKÜCÜLER NE YAPACAK?

bozkurt_isaretinin_anlami_h41_0b59f

ÜLKÜCÜLER NE YAPACAK?

Halen görüştüğüm, benimle aynı kuşaktan veya benden büyük Ülkücülerin buluştukları ortak noktalar çok ilginç geldi bana.  “Nereden nereye” denecek türden bir değişim olduğu için ilginç diyorum. Çünkü bu kişiler, genç yaşta gençliklerini, geleceklerini hatta hayatlarını ortaya koymaktan çekinmeyen idealist insanlar.

Acaba dün düşman gördüklerine hala aynı gözle mi bakıyorlar?

Seçim sürecinde hangi taraftalar?

**

Çalışan- emekli- eski vekil, esnaf vb. birçok arkadaşımla görüştüm.  Ortaya ilginç bir tablo çıktı:

  • Alevilik, yeniden ele almamız gereken bir konu. Yanlış yapmışız. Kültürümüzü yaşayan ve taşıyan onlar.
  • Kemal Kılıçdaroğlu, erdem sahibi delikanlı bir lider. Onun yaptığını sağda- solda yapacak kimse yok.
  • Muharrem İnce, efendi, dinamik, memleketi toparlayacak söylem ve proje sahibi. Desteklemek lazım.
  • Meral Akşener, ablamız. Her halükarda yanında dururuz. İttifakın durumuna göre hareket edeceğiz.
  • Kesinlikle Cumhur İttifakı’nın başkan adayına oy vermeyeceğiz.
  • HDP’nin barajı geçmesi siyasi istikrar için gerekli. Oy vermeyiz ama barajı geçmesinden rahatsızlık duymayız.

 **

MHP ve BBP içerisindeki Ülkücülerin önemli bir kısmı ise ( yarıya yakın) ittifakın başkan adayına oy vermeyi düşünmüyor.  Çok az bir kısmı Meral Akşener’e, önemli bir kısmı ise Muharrem İnce’ye oy verecek gibi.

Cumhur ittifakının içinde ve dışındakilerin Ülkücülerin durumları böyle. Benim gözlemlerim böyle. Bakalım…

Sonsöz: Cumhur ittifakında milletvekili oylarının toplamı kadar oy başkan adayına çıkmayacak gibi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı