MAHALLE MEKTEBİ

yeniiiiiiiiiiiiiiiiiii

MAHALLE MEKTEBİ

Yeni sitemin büyük kısmının adı “mahalle mektebi”.

Ne demek?

Mahalle bakkalı gibi bir şey mi? Hani tonton amcaların sahibi oldukları veresiye ağırlıklı iş yaptıkları yoğurt ve sigara merkezli şirin mekanların adıdır bizde “mahalle bakkalı”.

Marketler çıkınca onları korumaya almaya çalışmıştık.

Süper Marketlere karşı kahraman bakkal!

Çok asil bir duruş…

Ne alaka dediğinizi duyar gibi oldum.

O zaman başka bir deneme yapmama izin verin.

SİNEKLİ BAKKAL

“Olmadı ki” diyorsunuzdur.

Olur- olur bal gibi olur.

Adrese dayalı, nitelikten yoksun okulun adı mahalle mektebi…

**

TEOG gibi zararlı sistem kaldırıp yerine faydaları saymakla bitmez mahalle mektebi uygulamasına başlıyoruz.

TEOG’u ittihatçılar getirmişlerdi.

Yanlış mı hatırlıyorum acep?

Çocuklarımız yarış atı gibiydi.

Yeni sistemle at olmaktan kurtuldu çocuklarımız. Bu sefer ki sınav at yarışı değil RALLİ.

Yarış var ama çok paranız varsa bu yarışa girebilir çocuğunuz.

Hacı Murat, Jaguar’a karşı

Epey havalı değil mi?

**

Niteliksiz okullarımız ( Mahalle mektepleri) mahalle sakinlerinin çocukları tarafından doldurulacak.

“OKUL BİZİM YUVAMIZ YAŞASIN NİTELİKSİZ OKULUMUZ”

**

ŞAKAYI BİR YANA BIRAKIP TEHLİKEYİ GÖRELİM

TEOG, öğrencilerin yaklaşık yarısına yakınına “ vasata” yakın bir öğrenim imkanı sunuyordu.  Kısaca öğretmen ve öğrenci korkmadan derse girip çıkabiliyordu ve öğrenciler mafya ve kötü alışkanlıklara karşı korunabiliyordu.

Zamanın bakanının “ iyi beş öğrenci sınıfı çeker götürür” tezi hayal bile değil.

33 yılını okullarda geçirmiş bir öğretmen olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim: beş kötü öğrenci bir okulu berbat eder. Hiçbir şey de yapamazsınız!

Mahalle mektebi uygulaması çocuklarımızın % 90’ını heder edecek bir sistemdir.

Acilen sınav yapılıp puana göre yerleştirmeye geri dönülmeli. Varsın okullar bir ay geç açılsın.

KAYBEDECĞİMİZ BAHSE GİRMEYE GEREK YOK.

ÇOCUKLARIMIZIN GELECEKLERİ BAHİS MEVZUU YAPILMAMALI.

Benden söylemesi

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Fazla kilolardan mı şikayetçisiniz? O halde neden mide küçültme ameliyatı nı denemiyorsunuz. mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
Onlarca birbirinden farklı ribon çeşidiyle firmamız, sizlere en kaliteli ürünü en uygun fiyatlardan vermeyi amaçlıyor. Resin ribonlar daha çok sentetik ve plastik etiketler için uygundur. Fiyatları Wax Resine göre daha pahalıdır. Resin ribon en dayanıklı ribon çeşididir. Aşınmaya, kimyasallara ve yüksek ısıya maruz kalacak etiketlerde tercih edilir.Tekstil baskılarında en ağır yıkamalara dayanıklı ribon olan resin ribon alkol testinde de çıkmamaktadır. Resin ribonla polyester, polimid, polipropilen ve polietilen etiketlere baskı yapmak mümkündür. Reçine oranı diğer türlere kıyasla en yüksek seviyededir. Karışımında karbon, bazı kimyasallar, reçine ve balmumu kullanılır. Wax Resin ribonlar adından da anlaşılacağı üzere wax ile resin kalite ribon arasındadır. Fiyat olarak wax ribonların ortalama olarak 2 katı fiyatında resin ribonların ise yarı fiyatındadır. Bazı barkod yazıcılar normalde kağıt bazlı etiketler üzerine baskı için wax ribon kullanılması gerekiyorken wax resin ribona ihtiyaç duyarlar. Bu durum barkod yazıcının baskı kafası ile alakalıdır. Wax ribon, genel amaç ile ekonomik olarak termal transferi yapılmasını sağlayan ribon çeşididir. Kağıt bazlı etiketlere baskı alırken kullandığımız wax ribonlar uygun fiyatları ile de baskı maliyetini düşüren ribon çeşididir. Plastik bazlı etiketler hariç diğer tüm etiketlerin %90′ ına yakınına wax ribon ile baskı alabilirsiniz.
Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı dış avlusu olup bunun çevresi pencereli duvarlarla çevrilidir. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, 8 kapıdan girilir. Şadırvan avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir. Bu kapılarla dış avlunun cümle kapısı, ozamana kadar benzeri görülmemiş bronz kapılardır. Kubbeden aşağı doğru indikçe mekan yayılmaktadır. Bu piramidel yükselme ve yayılma sonucunda göz yanlara ve yukarıya doğru aynı mesafelere ulaşmaktadır. Bu özelliklerden dolayı, mekanın neresinde olursanız olun, bütün mekana hakim görüş sağlarsınız. Kubbe yaklaşık olarak 43 metre yükseklikte ve köşeleri pandantifle doldurulmuş 4 muazzam kemer üzerine oturtulmaktadır. Caminin su basmanı üzerinde olması ve kubbe yüksekliği nedeniyle pencereleri oldukça fazladır. Böylece caminin içini süsleyen binlerce çini ve kalem işleri tatlı ışık altında görülmektedir. Caminin içindeki en önemli unsur, ince işçilikle yontulmuş mermerden yapılma mihraptır. Bitişik duvarları, seramik çinilerle kaplanmıştır fakat çevresindeki çok sayıdaki pencere onu daha az ihtişamlı gösterir. Mihrabın sağında, Caminin en kalabalık halinde dahi olsa, herkesin imamı rahatça duyabileceği şekilde dekore edilmiş mimber bulunur. Caminin içi her katında alçak düzeyde olmak üzere 50 farklı lale deseninden üretilmiş 20binden fazla çini ile döşenmiştir. Alt seviyelerdeki çiniler, geleneksel galerideki çinilerin desenleri çiçekler meyveler ve servilerle gösterişli ve ihtişamlıdır.
mide küçültme ameliyatı, zayıflamak isteyenler için kesin bir çözüm sunuyor. Üstelik çok kısa bir süre içersinde hayal ettiğiniz kilolara kavuşabilirsiniz.
tüp mide, mide küçültme ameliyatı